O mnie

Witaj w moim świecie, drogi czytelniku!


Mam na imię Klaudia i jestem nauczycielką, zielarką, ogrodniczką  oraz alchemiczką. 

Od 2017 roku tworzę własne kosmetyki i inne produkty wspierające zdrowie oraz dobre samopoczucie. Impulsem do tego było zmęczenie kupowaniem produktów, które mnie uczulały, napoczętymi mazidłami, które się nie sprawdziły oraz wszechobecnym green washingiem. Od tego czasu bezkompromisowo używam wyłącznie własnych produktów, dosłownie na własnej skórze odczuwając ogromne benefity, jakie to przynosi. Z tych korzyści nie jest najważniejsza gładka skóra czy mocne włosy, lecz zdrowie. Naturalne kosmetyki to nie tylko unikanie szkodliwych substancji, które obciążają nasz organizm, ale i codzienne wcieranie w siebie lekarstw, taka suplementacja bezpośrednio do największego organu naszego ciała - skóry. 

Ogromną przyjemność sprawia mi układanie receptur, eksperymentowanie, amatorski branding. W zeszłym roku postanowiłam się tym dzielić i organizuję regularnie warsztaty tworzenia ziołowych kosmetyków. Dając do dyspozycji wysokiej jakości produkty, pokazuję krok po kroku, jak wykonać własne eliksiry, które będą nie tylko skuteczne, ale i bardzo przyjemne w użyciu. Przy okazji okazało się, że nie chodzi tylko o radość tworzenia - warsztatom towarzyszy cudowna atmosfera, nawiązują się przyjaźnie, zmienia się perspektywa patrzenia na siebie i na naturę.


Główną misją mojej działalności jest uświadamianie, ile mamy wokół cudów i obfitości. Że świat jest ciekawy, piękny i pełen bogactw. Że jeśli tylko odpowiednio spojrzymy na to, co jest wokół nas, zbędnym stanie się ciągłe szukanie wrażeń oraz prowokowanie łatwych i szybkich wyrzutów dopaminy.

Rośliny to dla mnie nie tylko surowce, ale i bodziec do głębszych, egzystencjalnych rozważań, dlatego to, co piszę, nazywam fitofilozofią. Jak wiadomo, wszystko jest ze sobą fraktalnie połączone, więc życie roślin to odbicie naszego świata, a przyjrzenie się im jest jednym ze sposobów czerpania wiedzy o wszystkim, co jest.

Życzę miłego czytania, zachęcam dzielenia się przemyśleniami i braniu udziału w warsztatach!

Klaudia
Komentarze

Popularne posty

instagram @klaudia.herbalizm

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © HERBALIZM